Search for Teachers & Staff Here

     User has created a profile: 40
     Profile contains photos: 9
     In Memory: 139
     Contains "In Memory" entry: 139
     Military Service: 50
   Restricted to Classmates only

  

Show by:    A-Z    Last Updated: 40    Newest Members: 40    Latest Comments: 5  


Carmen (MacDonald) Pyle (Span…   
Jeanne Louise Abbott (Sp…    
Birgitt Abel-Meeder (Gui…    
Lucia Acevedo (Crawford Community C…
Thomas Ackerman (Special Ed Assistant)
Deborah Adams (English)
Sgt. Rr Adams (ROTC)
Anna Lynn Afuyog (Special Ed)
Lois M. Agnew (Girls Dean)    
Dr. Ellie Aitken (Vice Principal)
Pamela Alesch (English)
Thomas Alforque (Band)
Judith Allison (Guidance Administra…
Katherine Allstop-Colbert (Pe/Socia…
Lupe Altamirano-Vallin (Administrat…
Ana Maria Alvarez (Principal)
Crystal Anderson (Administrative As…
Arthur Anderson (Athletics/P. E. )
Mary Lee Anderson (English Lit/Amer…
Abraham Anderson (JROTC) (Champs)
Tina Anderson (Math/Science/Social …
James Anderson (World History/Govt/…
Angela Andres (Sna) (Idea)
Haig Arakelian (Engl…     
Maria Aranda (Instructional Asst)
Veronica Aranda-Mendez (English) (Mvas)
Lauriana Arce
Charlene Archibeque (Music/Choral C…
Dr. Simone Arias (English/Resource)
Dan Armstrong (Head Football Coach)
Donald E. Arnold (Social Studies/US…
Christine Arrequin (Clerk Typist/At…
Lincoln Arthur (English/Speech/Spec…
Patricia R. Artimez (Pe/Gaa Volleyb…
Anna Asaro-Baker (Finance Office)
Mary Jo Asbury (Principal)
Joelle Astle (Rop Business)
Deanna Atherton (Main Office Clerk)
Ramon Avala (Campus Security)
Cynthia Avalos (Subject?)
Reginald Avant
Homer H. Badgett (En…     
Nancy Bailey (Business)
Richard Baker (Computer Science/Com…
Steve Baker (Counselor) (Idea)
Julie Baker (Social Studies)
Christine Baldwin (Integrated Scien…
Marilyn Ballard (Subject?)
William Bandes (Advisor)
Susan Barnhart (Social Studies/Math…
Dr. Mary A. Barr (English)    
Mary Barrett (Special Education) (Lab)
Warren Lyle Barritt (Vic…    
Alice Barron (English)
Carlene Barros (World History) (Champs)
Kate Bartels (Class Advisor/English)
Stacey Bartling (Idea)
George Bartosik (Social Concerns)
Jane Bausa (Counseling Assistant)
Ray Beattie (History/Government)   
Mrs. R. A. Beauchaine (Dept Head -S…
Mrs. Becker (Phdis Tutor)
Grant J. Behnke (Math/Jr Class Advi…
Teresa "Teri" Beier (Main Office Se…
Susan Bekooy (Business Education)
Teri Beler (Main Office Secretary)
Brenda Bell (English 1-2, 3-4) (Mvas)
Melinda Bendel (Esl/English)
Trevie Benford (Front Desk Clerk) (Mvas)
Sheila Benham (Language/Communication)
Beth Benke (Pe/Swimming/Gymnastics)
Dennis Eugene Berge …     
Margaret E. Berlier (Art)    
Janet Berlin (Registrar)
Paul Bernd (Drivers Trai…    
Julie Berner (Business/Social Studi…
Richard V. Bertain (…     
Henry Bertram (Media Svcs/Media Pra…
Walter H. Billings (Science/Chemist…
Ethelyn Billingsley (Nurse)
Linda Bjork (English/Esl)
Brian Black (Art) (Mvas)
Orville Leonard "Bla…     
Deborah Blackwell (Registrar)
Tina Blake (Clerk/Registrar Attenda…
Lynette Blakney (Counselor)
Richard M. Blankenburg (…    
Eugene R. Bleecker (Social Studies)
Cindy Block (Science/Biology) (Champs)
Jim Bloom (Math/Science/P…    
LaDelle Blust-Crane (Nurse Practioner)
Dustin Lee Boardrow (Math)    
Roxanne Boege (Campus Security)
Nick Bohl (Ed. Tech. Resource)
Donald A. "Gus" Bolden (Vice Princi…
Maureen Bonnell (English/Esl) (Lab)
Karen Booskill (Mvas)
Pricilla Borrego (Instructional Asst)
Jessica Bosch-Martin (Hospital Heal…
Elizabeth Bourne (Accounting/Typing…
Jeanette Bowie (Counseling/Registrar)
Dennis Bowman (Math)
Steve Boyle (Industrial Arts Aide)
Karen Brand-Rogoff (English/Avid/Ch…
Ruth Braun (Vision Specialist)
Bekcy Breedlove (Champs)
Augie Bregante (Vice Prin…    
Carol Bremmer (Transition Specialis…
Jay Brewer (Graphic Arts/Publicatio…
Loren Breyer (Drivers Ed…    
Doris Brians (Instructional Aide/Sp…
Jerilyn Briggs-Bryson (E…    
Caroline Briscoe -Treat   
Reid Brisebois (Building Services)
Carol Brocato (Public Speaking/Math…
Barbara Brooks (Vice Principal)
Carl Broselle (Biology/Football/Bas…
Richard A. Brosio (Socia…    
Eric Brown (Campus Supervisor)
Charles Brown (Employment Outreach/…
Richard Brown (English)
Johnene Brown (Financial Clerk)
Sharon Brown (Instructional Asst)
Carla Brown (Principal's Secretary)
Michael Brown (Resource Specialist/…
Janice Brown (Special Ed Asst)
Steve Brown (Special Ed)
Frances K. Brownell-Arch…    
Carl Brozelle (Pe)
James Bruton (Science)
Chester J. "Chet" Bruzy,…    
Betty Bryant (English/Mythology/Fol…
Mary Bucaro (Athletics/P. E. )
Sandra K. Buck (English/…    
Donald L. Buechler (Pe)
Phoung Bui (Attendance Clerk)
Tram Bui (English) (Champs)
Haily Bui (Math) (Lab)
Carl E. Bull (Englis…     
Jillian Bumler (Resource) (Champs)
Robert G. Bunch (Industrial Arts)
James Burdette, Jr. (Custodian)
Elizabeth Burdine (Science/Forensic…
Chris Burns (Writing Lab)
Ruth B. Burrows (Foreign Language/S…
Joseph Harold Byrnes (Vi…    
Nancy Byrum (Home Economics/Foods &…
Arturo Cabello (Idea Principal)
Ofelia Cabrera
Claudia Cabrerra (Crawford Comm. Co…
Jessica Calbreath/Peterson (C…   
Nicolas Calderon (Foreig…    
Jean Callahan (Special Ed) (Champs)
Dorothy Dell Callaway (E…    
Joe Cameron (English) (Idea)
Duncan F. Cameron (Geome…    
Leslie Campbell (Business)
Dorothy Campbell (P. E. /C…    
Earnie Campbell, Jr.
Bridget Canada (Attendance) (Idea)
Ken Canche (Pe/Science)
Mikel Cannon (Science) (Idea)
June R. Cantwell (Librar…    
Mary Card (Special Education)
Mrs. C. Carey (English)
William Carlson (Band/Electric Musi…
Naida May Carlstrom-Grof…    
Mr. P. W. Carlton (English)
John M. Carman (Math)
Barbara Carter (English/Fta)
LaVena Carter (Library Clerk)
Sharon Carter (Set/6) (Idea)
Orlando Carter (Special Ed Technician)
Andrea Cascia (Prep/Comp Apps/Rop C…
Dan Casler (Science)
Adrian Castaneda (Custodian)
Rebecca Castelloe (Science)
Mary Castleberry (Asb Advisor/Atten…
Anna Caulder (Esl/English) (Mvas)
Stephanie Cavada (Counselor)
Kevin Cavanaugh (Math)
Maria Elena Cervantes-Hurst (Spanis…
Darla Chamberlain (Special Ed)
Jessica Chan (Math) (Lab)
Carl D. Chandler (Social Studies)
RoseAnn Chapel (Biology/Consumer Math)
Walter Chapman (Crafts/Stagecrafts)
Minh Tam Chau
Apolonio Chavez
Donna Cheatham (Special Education A…
Sherry Chester (Administrative Assi…
Richard Christensen (Cera…    
Joyce Christian (Special Education …
Olga Lerud Christianson (History/En…
William Christie (Driver Training)
Geraldine Christie (Library Clerk)
Noreen Cicchetto-Zahnle (P. E. /English)
Rita Claiborne (Biology/American Go…
Charles J. Clapper (Vice Principal)
Cecile A. Clark (French/English Sho…
Renee Clark (Special Education)
Priscilla Climes (Math)
Joanne Cochran (Ibt)
Carla Coffin (Adm Asst/Student Info…
Mrs. Cohen (Youth Work Advisor)
Linda Cohen (Spanish/Dance) (Lab)
Katherine Colbert (Mvas/P. E. /History/…)
Alvin Coleman (ROTC)
Florence W. Collins (Hom…    
Joseph Colosimo (Math) (Idea)
Miss J. Colston (P. E. /Drill Team Sp…
Mrs. Condon (Secretary)
Mariana Condon (Subject?)
Ruth Confer (Foreign Language)
Eileen M. Conlogue (Pe/Volleyball/F…
Lizio "Mary" Elizabeth Conner (Math)
Lisa Conry (Art/English/Drill)
Skye Cooke-Pinon (New Arrival Center)
Lourent Coons (CAHSEE Prep/En…   
James Cooper (Counselor/Cycling Clu…
Gene Cooper (Industrial Arts/Math/S…
Lavonne Helen Coover (Special Educa…
Suzannah Cordeiro (Science)
Jeff Cordeiro (Social Studies/Athle…
Mariana Cordon (Social Studies/Span…
Keisha Cornwell (Lab)
William Corwin (Media Production Sp…
Peter Costello (Science)
Amy Cotton-Brown (Media Technician)
John Courduff (School Police)
Mari-Anne P. Cover (Math)
Margaret Gold Covey (Gir…    
Dennis Cowick (English/Pacer/Techni…
Dolly Cox (Data Processing)
Joyce Waller Cox (Financ…    
Robin Cox (Plant Ops Supervisor)
Suzannah Cox-Cordeiro (Math/Science)
Mary Craven-Swank (Speech/English/C…
Sandy Creech (Language Lab)
Adine B. Cummings (English)    
Mrs. Curtis (Secretary)
Dan Dadmun (9-10 Counselor) (Mvas)
Pamela Dahlin (Home Economics/Rop F…
Carl Dalton (Math)
Janice Daniell (Spanish)
Lois Danks (Consumer & Family Studi…
Patte Daschle (Rop/Senior Exhibitio…
Luther Daugherty (Construction Tech)
Dr. Flora Daugherty (Vice Principal…
Ronald Davidson
Ann Davidson (Attendance Clerk/Secr…
Crystal Davis (Idea)
Vanessa Davis (Attendance)
Rosilyn Davis (Enrl/Att. /Sch. Clk Ii)
Bernard Davis (Head/Job Counselor)
Elizabeth Davis (Junior Counselor)
Jennifer Davis (Math)
Ken Davis (Math/Auto Mechanics)
Elizabeth A. Davis (P. E. /Drill Team…
Gloria Davis (Special Education)
Mina Klayman Dawson (Eng…    
Gill Dawson (Nurse) (Idea)
Deborah A. Dayton (Special Education)
John E. de Beck (Business Education)
Lois J. De Lay (P. E. /Girls League S…
Robert Dean (Campus Supervisor)
Donald Dean (Video/Multi Media Arts)
Robert P. Deason (Industrial Arts/E…
Aaron Degroot (Social Studies)
Leroy T. Deise (Scie…     
Ron DeJohnette (Guidance Aide)
Sheryl Dekoevend (Typing/Shorthand/…
Charmaine Del Principe (Foreign Lan…
William Craig deLannoy (…    
Lois Delay (Advisor)    
Jomaerson DeLeon (P. E. ) (Champs/Lab)
Staci Dent (Spanish)
Barbara DeSanto (Registrar)
Jeanne Detzer (Counselor/Career Edu…
James V. DeVore (Industrial Arts/Au…
Omar Diaz (Special Education)
Sean Diaz (Supervision Aide)
Forbes "Jerry" Dickinson (Social St…
Pooja Dillan (Resource Specialist)
Allan P. Dillane (Social…    
Lynnae Dimarzo (Media Clerk)
Maria Dimas (Custodian)
Lucas Dobbs (Rsp) (Lab)
Nancy Donally (Life Skills)
Nancey Donely (Life Skills Educator)
Mary Donnelly (Am Lit/Seminar/Short…
Donald Frank Donnelly (P. E. /Track/C…
Malena (Maria Elena) Douglass (Admi…
Persida Drakulich (Social Health/Dr…
Richard "Dick" Draz (P. E. /Water Pol…
Mary Jo Du Bois (Business)
Catherine A. Duell (Foreign Language)
Barbara Duenas (Special Ed Tech)
Claudia Dunaway (English/Speech)
Melanie Dunn (English) (Idea)
Jane Dunn (Math)
Mrs. Durham (Girls Gym Supervisor)
Linda Dusharme (Chapter 1 Resource)
Lloyd Dyson (Vice Principal/Athleti…
Florence Isabelle Eaton …    
Michael Eberle (Music)
Mark Ederer (Rop/Engineering/Autoshop)
Mary L. Edgecomb (English/C. S. F. Ad…
Juanita Edwards (Business Environme…
Kathryn Eells (English)
Polly Elledge (English)
Julie Elizabeth Elliott …    
John E. Elliott (Spanish/French) (Spa…)
Joyce Ellison (Principal's Secretary)
Jeff Engbrecht (Psychologist)
Roger Engle (Biology/Algebra/…   
Nicole Ervin (English) (Champs)
Esmeralda Escamilla (HSDP)
Kristi Esmay (Accounting/Business)
Kim Eurich (Employer Outreach Speci…
Helen Evans (Home Economics)
Carol Evans (Special Education)
Vicki Eveleth
Ray Everett (Campus Security)
Walter Fairley, Jr (Asb Advisor/Att…
William Fansler    
Isabel Farrington (Administrative A…
Lana Fayman (Clerk In Library, Fina…
Sharon F. Feally (English)
George Fegan (Math/Calculus)
Allison Feierabend (Choral Music)
Evelyn Fella (English/Esl)
Sara Fennell (Special Education)
Diana Fenton (English/Esl)
James Dale Fergus (R…     
Rejina Ferguson (Champs)
John A. Ferguson (Pe/Jv Basketball)
Mrs. Ferguson (Secretary)
David Fernandez (Grounds Supervisor)
Dennis Ferons (Legal/Business Law) (Lab)
Ruben Fierro
Mary "Ruth" Finley (Scie…    
Mary Finley (Special Education) (Mvas)
Elizabeth Fis (Special Education)
Helen Fisher (Attendance/Counseling…
Irma Catherine Fitzgeral…    
Ken Flaherty (Social Studies/History)
Thomas Martin Fleck …     
Jack Fleck (Principal)
Carol Fleming (Choir)
Carol Fleming (Choir)
Carol Flemming (Special Education)
Gloria Flores-Alatorre (Special Edu…
Jason Folkman (Gov/Econ/Ap History/…
Mr. Ford (Driver Training)
Carol E. Ford (Pe)
Jeanne Ford (School General Secretary)
Pauline Ethel Forman (En…    
Robert Edmund Fortin (Ar…    
Dennis E. Foster (Instrum…    
Armaund Fowler (Mvas)
Cavitt Fowler (Health Essentials/AV…
Nick Fowler (Instructional Aide)
William F. Fox (Principal)
Alan R. Frank (Music/Fine Arts/Chor…
Kathryn Frank (Science)
Tom Franklin (Social Studies/Econom…
Anna Fraser (Special Ed) (Champs)
Bryan Freiberg (Librarian)
Judy Freyermuth (Language)
Margaret Fritz (Foreign Language)
Minoru Fuduka (Japanese)
Eric Fuller (Campus Security)
Ilah Oneta Fuller (Home …    
Ronald James Gacioch (Math/Social S…
Ron Gacloch (Math/Social Studies)
Vicki Gandy (Clerk Typist/Librarian)
Monique Garcia (Math) (Champs)
Thais Garcia (Spanish 1-2/Spanish S…
Jacob Gardener (Building Services)
Jacob Gardner
Judith Gardner (Data Entry Operator…
Lila Gastegarpour (Special Ed) (Mvas)
Eleanor "Mickie" Geiger (English…  
Robert J. Gennette (Social Studies/…
Roger Gerber (Instructional Behavio…
James Trowbridge Gib…     
Doris Gibison (Library/Counseling A…
Regina Giesting (History) (Mvas)
Osvaldo Gigliotti (Spanish) (Mvas)
J. Ray Giles (English)
Elizabeth Gill (Art/Esl/English)
Matthew Gill (Band)
Andrew Glendinning (Mvas)
Dorothy Glivings (Reading Developme…
Darcel Glover (Engineering/Athletic…
Lillian R. Golden (Nurse Assistant)
Quentin Elwyn Goldst…     
Nancy Goldstein (English/Reading Im…
Sandra Gonzales (American Literatur…
William Gookin (Biology/Chemistry)
Stuart Gordin (Science) (Lab)
Stuart Gordon (Chemistry/Earth Scie…
Andrea Gore-Wilson (Media)
Matthew Grace (Site Tech)
Alan Graves (Media Center)
Freddie Gray (Drivers Ed/English/So…
Emily Gray (Music)
Martin Gray (Music/Band/Marching Ba…
Phillip L. Green (Head Of Music Dep…
Shalini Grewal (Biology/Math)
Loree Griffin (Hospitality/Career &…
Sandy Griffin (Printmaking/Ceramics)
Helen Griffith (Dean Of Students/Asb)
Dan Grimes (Pe/History) (Mvas)
Patricia Anne Griswold-C…    
Karen Grooms (Attendance)
Mary Guentner (English/Basic Citize…
Lara Gutierrez (Mvas)
Diego Gutierrez (Principal/Vi…   
Elizabeth Gwazdacz (Special Ed) (Champs)
Joseph Gyetvai (Advanced Band/Jazz …
Phyllis Hager (Business/Academy)
Semret Hailmariam (School To Work)
Ann Marie Hake (Computer Applications)
Steve Halfaker (Chapter 1 Coordinator)
Sharon M. Hall (Foreign Language/En…
William Hall Sr (Pe/Geom…    
Mrs. Hallinan (Secretary)
Dianne Hammond (English)
Frances B. Hampel (Pe/Girls Gymnast…
James Alexander Hance
Chester Hancock (Social Studies/Eng…
Michael Handforth
Ann Hank (Computer Apps) (Champs)
Donald David Hankins…     
John Hannon (Grounds Supervisor)
William H. Hansen (English)
Marilyn Harrington (Word Processing…
Jerri Harrison (Band) (Champs)
Richard Donald Hartman (…    
Samuel "Walter" Harv…     
Dustin Hawkins (Counselor)
Asahel "Ash" Hayes (Pe/Ba…    
Mariana Hedges (Dean Of S…    
Cynthia Hedges (English)e
Ed Hedges (Math/Science)
Ernest "Richard" Hedman …    
Golde Hemilson (Special Education) (Idea)
Brianne Hemmingson (Speech) (Jacobson)
Robert M. Hendricks, Jr (Math/Algeb…
Tonya Henley (Sdc) (Lab)
Edell Henry (Home Economics)
Maria Henry (Special Ed/Ils) (Mvas)
Leticia Hensen (School Psychologist)
Marguerite Hensley (Ap H…    
Nathan Heppner (English)
Debbie Herdt (Main Office Instructi…
Guita Herman (Champs)
Marco Hernandez (Campus Security)
Louise Herrick (Clerk) (Mvas)
Kenneth Herschman (Math/Geometry)
Courtney Hettich (Special Ed/Resour…
Michael Heu (English) (Lab)
Phillip G. Heubach (Social Studies/…
Margery M. Heyer (Advert…    
William Hicks (Counselor)
Fred Hilgers (Administrator)
Glenn Hillegas (Special Ed)
Judy Hillegas (Special Ed)
Carla Hillsman (Sea/Resource/Ccc) (Lab)
James Edmund Hilsgen…     
Carrie Hingeley (Financial Secretary)
Sharon Hinkle (Business Magnet Coor…
Deane Marshall Hird …     
Anne Louise Hitt (Pe/Gaa Sponsor)
Edward W. Hobson Jr (Art)
Thuc My Ho-Bui (Math)
Mark Hochberg (History) (Champs)
Charles Hohensee (Math) (Idea)
Sgt. George Holland (Late 60's Teac…
Dr. Patrick Holland (Principal) (Lab)
Donald Holley
Nanette Holloway (Counselor)
Richard Holman (Art/Spanish) (Champs/Lab)
Debra Holmes-Brown (Vice-Principal/…
John Holmgren (Psychology…    
Deane Howard (Esl/History/Social St…
Melinda Howard (School Clerk) (Idea)
Crystal Howe (Idea)
Alan Hreljac (Science)
Paul "Ralph" Huffmaster (Special Ed)
Jon Hughes (Counselor)
Julia Hughes (French)
Bradley Hughes (Science)
Ltc(r) Eric E. Hunger…     
James O. Hunt (Math/Science/Bowling…
Katherine C. "Betty" Hun…    
Joanna Hurley (Special Ed/Resource …
Ann Hurley (Speech Therapist) (Idea)
Kenneth Hurst (Principal) (Champs)
Adelia Hursten (Business)
Adelia Hurston (Rop Business)
Mary Hutchinson (English)
Damon Hutchison (Special Ed)
Louise Hwozdek (Library Technician)
Alex Iatrides (Woodshop/Drafting/Au…
Marco Ibarra (Dean Of Students) (Mvas)
Tom Ihlbrock (Economics/Social Stud…
Steve Ingrum (Math)
Hilda Isaac (English/Avid)
Lamont Jackson (Administrative Intern)
Marvin Jackson (Band)
Richard "Dick" R. Jackso…    
Katie Jackson (Chapter 1 Counselor)
Peter Jana (Esl) (Lab)
Nayomi Jenkins (Foods&Nutrition/Us …
Evelyn Jenkins (Rop Financial Caree…
Trent Jennings (Geometry/CAHS…   
Margaret Jennings (Math)
James Jennings (Math/Science)
Alexis Jensen (Champs)
Ernest Jimenez (Special Ed/Math/Soc…
Helen Johns (Counseling Secretary)
Jesse N. Johnson (Ac…     
Stanley Johnson (Administrative Ass…
Eric Johnson (English) (Mvas)
John Freeman Johnson (Vi…    
Mary Trendle Johnston (Act…)    
Ruth L. Johnston (Bus Ed/Sr Secreta…
Rick Johnston (Math/Science)
Megan Jones
Barbara Jones (Drama/Drama Club/The…
Irma Jones (English)
Brian Jones (Grounds Supervisor)
Robert Jones (Math)
David N. Jones (Math/Bowling Club)
Kathryn Jones (Science/Esl)
Christine Joyce (Math)
Gilbert Dewey Judy (Basi…    
Robert A. Juel (Math…     
Diana Kalamaha
Sgt. Erwin John Kalt…     
Ron Kasper (Special Education) (Idea)
Lee Kaufman (Jr Employment/English/…
Marguerite Kaupp (Head Counselor)
James Kaupp (Vice Principal)
David Kauzlarich (I. A. -Media)
Alice Kaye (Nurse)
Barbara J. "Bobbie Jo" Keefer (Pe/D…
Arlene Keeyes (Main Office Secretary)
Kris Kegg (Media Specialist)
Trevor Keifer (Writing Lab/Athletics)
Mary Keller (Transition Skills) (Lab)
Maria Kelly (Set) (Idea)
Brady Kelso (English/French)
Lisa Keneally (Education Specialist)
Miss J. Key (English)
Rubyat Kibria (Special Ed/Asb) (Champs)
Preston Kilbourne (Campus Supervisi…
Jennifer Kilgore (Asb/Spanish)
John King (Athletics/Math/Social St…
Andrea King (Instructional Aide)
Rosemarie King (Special Ed/English/…
Carl Kingsbury (Automotive) (Idea)
Angela Kinlaw (Dean Of Students/Eng…
Celeste Kinney (Esl)
Marianne Klassen
Don Knepper (Math/Computer Science)
Kathryn Knox (Esl)
Rosemarie "Kb" Knudsen (Music…   
Fred Koch (P. E. ) (Idea)
Ms. Andy Kocher (Idea)
Walter H. Kosky (Us History/Math)
Genevieve Koster (Subject?)
Sally Kotnik (Math/Calculus)
Sgt. J. E. Kovach (P. E. )
Scott Kovacik (Special Ed Aide)
Debra Kramer (Special Ed) (Idea)
Sally A. Kraska (P. E. /Drill Team)
Connie Kraus (Business/Centaur/Desk…
Veronica Krautheim   
Sean Krevenas (Sea)
Harold "Hal" Krupens…     
Dorothy T. Kuhn (Art)    
Martha Ann Kuss (Librarian)    
Pfeifer W. Lacy (Computer Applicati…
William Laine (Principal/Pe/Athleti…
Gail Lake (Business/Rop Web Design)
Herbert Lake (JROTC)
Melanie Lake (Reading Development/H…
Bill Lalasz (Math)
Diana LaMar (Esl 4 & 6/English) (Champs)
Charles W. Lane (American Govt/Soci…
Joyce Lane (Nurse Aide Training)
Sharon "Sherry" Eileen L…    
James A. Lanham (Pe/Football/Wrestl…
Kirk LaRowe (Social Studies/Asb/His…
Miss L. A. Lather (Business Ed)
Richard Lawhead (Spanish)   
Dr. Richard Lawrence (Principal)
Dorothy Lawson (Medical) (Idea)
Michelle Lazette (Special Ed) (Mvas)
Daisy Le (Computer Tech)
Jenni Leclair (Science) (Idea)
Joanne Ledbetter-Getter (Home Decor…
Mr. Ledgerwood
John Lee
Michael Lee (Math/English)
Kelcie Legler-Butcher (Rop/Bu…   
Emma B. Leisure (Counselor/Scholars…
David Paul LeMay (Principal)
Don Lenox (Special Ed/Math/Science/…
Ed Leon (Ccc)
Louis R. Lepore, Jr. (Social Studie…
John Lester (Social Studies)
Raquel Levitan (Champs)
Naomi Levoy (Counselor) (Mvas)
Vivian Linnea Lewinski (…    
Charles Orton Lewis …     
Norman Lewis (History) (Mvas)
James F. Leyh (Business Ed/Merchand…
Lynn Liberto (Womack)   
Robert O. Liles (Pe/Golf Coach)
Beth Limoli (Counselor/English/Eng …
Benedict L. Limoli (English/Great B…
Michelle Linarez (Special Ed Admin)
Joan Linderman (Family Studies)
Francis Monroe Linde…     
Shauna Lindstrom (Chemistry/Science)
Mr. F. Linton (Social Studies)
Nina Lipschutz   
Andrea Liston (Special Ed)
Leticia Llanes (Instructional Assis…
Armida Lobos (Complex)
Mrs. D. Lochtefeld (Nurse)
Lavier James Lokke (Scie…    
Michael Long (Security)
Ruth Maria Longworth
Merle Lonstein (Front Desk Clerk/At…
Isabel Lopez (Psychologist)
Dennis R. Lottermoser (Pe/Cross Cou…
Robert Lovato (Science/Pe)
Treasure Love (Attendance Secretary)
Keith Loveland (Math)
Shavon Lowe (Instructional Asst)
Franklin P. Lowe (Science)
Mrs. Lowe (Secretary)
Karen G. Lozier (Pe/Dril…    
William C. Lucas (Social Studies/US…
Brenda Lucas (Special Ed Technician)
Elinor Jane Lueth (Engli…    
Chris Lundy (English)
Steven Luttbeg (Bus. Law/Intro To L…
Phuong Ly (English)
Katherine Lyall-Kitt (Resource Spec…
Brian MacDonald (Special Ed)
Irma Maciel (Champs)
Virginia H. MacMaster (F…    
Janis Madden (Music)
Margarita "Maggie" Madrigal (Regist…
Marcie Madueno
Lynne Maglio (Esl Asst/S…    
Kandy Mahaffey (Idea)
Linda Mahdi (Special Ed) (Mvas)
Marshall G. "Scooter" Malcolm (Pe/T…
Roberta Maldonado (Art/English/Jour…
Duane C. Maley (Boys Dea…    
Iris Manning (Chapter 1 Clerk)
Warren L. Marlay (Fine Arts/Industr…
Franklin L. Marsh (Industrial Arts)
Leslie Edward Marsha…     
Edward Marshall (Social Studies) (Us …)
Martin Martin (Mvas)
Richard "Dick" Nicholas …    
Susanne Martin (Librarian)
Janet Alene Martin (Mgm …    
Esperanza Martinez (Attendance/Regist…)
Manuel Martinez
Armando Martinez (Ibt)
Sandra Martinez (Literacy Administr…
Emma Martinez (Principal) (Idea)
Todd Martinez (Special Ed Aide)
Hank Marxen (Graduati…     
Miss D. Mathus (English/Foreign Lan…
Jerry Mattio (Construction Technolo…
Martha A. Maurer (Social Studies/En…
Gene Mauro (School Police Officer)
Mr. Robert Edward Ma…     
Charles Maxwell (Drivers Ed/Drivers…
Ruth May (Counseling Secretary)
Donald Mayfield    
Nancy McAlister (Beauchaine)    
Marion Eugene McAnear (A…    
Jamie McArthur (Special Ed) (Idea)
Julie McCarthy (Business)
Ann McCarthy (English/Esl/Sta…   
Vickie McCraw (Idea)
John T. McCutcheon (English/Social …
Jessica McDermott (Science)
Natasha McDonald
Deborah McElraft (Business/Math)
Julie McEwen (History/Consumer Educ…
Cathy McGhinnis
Madelon McGowan (English)
Cindy McHugh (Complex)
Kate McIntire (English)
Kingsley McLaren (Choir)
Merrill Duane McLaughlin…    
Nan McLean (Special Ed Tech)
Mary I. McMullen (Princi…    
Tracy McNair (Pe) (Champs/Idea)
Frederick George McNamar…    
Mr. F. McNellis (Art)
Erin McPeek (English Intern)
Sharilyn L. McSwan (Pe/E…    
Jake Medcalf (Urban Life San Diego/Ba…)
Richard E. Medenwald (Pe/Jv Footbal…
Thomas Medigovich (Math/Business Ed)
Milica "Millie" Medigovich (Princip…
Manuel Medina (Spanish) (Champs)
Jane Susan Medrano (English) (Lab)
Tony Meeks (Math/Science)
Patty Mejorado (Counselor) (Idea)
Raymond Mello (Rop Engineering) (Idea)
Victor H. Menache (Physi…    
Sharon Mendenhall (Rop Business)
Robert Joseph Menke …     
Walter William Mentze (Ban…)    
Helen Marie Merzbacher (…    
Ross S. Metcalfe (Social Studies/Hi…
Stanley Metzger (JROTC) (Champs)
Beth Meyer (Media Technician)
Mr. Meyers (German/German Club)
Mrs. Meyers (Secretary)
Edward Miech (English/Esl)
Larry Mikulanis (American Governmen…
Rosalind Miller
Allen Miller (Career Aid/Counselor)
Kevin G. Miller (Head Of Business D…
Carol Miller (Library Aide)
Christopher Rolland Mill…    
Susan Miller (Rop Business/Computers)
Rachel Millstone (English)
Patty Mingo (Special Ed/Rsp) (Mvas)   
Ann Minnich (Clerk Typist)
Christine Minor (Senior Exhibition/…
Ahmed Mire (Crawford Comm. Conn. )
Donald Mitchell (Principal) (Idea)
Charles Fredrick Mob…     
Jawahir Mohamed (Community Aide/Att…
Anita Molina (Community Aide) (Lab)
Barbara Mondt (Career Technician)
Jesus Montana (Grounds Supervisor)
Chum Montana (Instructional Aide)
Crusita Montano (Register) (Champs)
Mary Lou Moore (School To Career)
Allen Moors (American Govt/Social S…
Rudolph Murguia Mora…     
Laurence Morgan (Math/Bowling Club …
Jesse D. Morphew (Fine & Industrial…
Greg Morrill (District Counselor)
Kasim Morris
Elizabeth Morris (Special Education)
Betty A. Morrison (English)
Bryan Morse (History/Social Studies…
Bobbie Jo Morse (Pe/Gaa Sponsor/Fie…
Carlos Moss (Campus Supervision)
Efren Mouette (Ets Project Co…   
Karen Mounier (Business/Rop)
Karen Mournier (Rop)
Krissy Mourton (Gear-Up Counselor)
Martin Moy (Chapter 1, Clerk Typist)
David Moya (Grounds Supervisor)
Josie Moya (Sis Technician) (Lab)
Daphne Moyd (Geometry) (Champs)
Peggy Muckelroy (Library Clerk)
Abdullahi Muhumed (Attendance Clerk)
Arlene Mulligan (English)
Benny Mullinax (Campus Security)
Carl Munn (Int/Alg. Exploration/Math)
Kay Murphy (Clerk)
Seward U. Murphy (Counselor/Social …
Anne Murphy (Esl)
Weidler Bard Musselman, …    
Carl V. Mustol (Head Of Industrial …
Alger Myers (Driver Training)
Terri Myers (General Office Clerk)
Shirley Laverne Myers-Hu…    
Lynn Naibert (District Counselor)
Barbara Nash (Special Education) (Idea)
Paul Nathaniel (Math)
Connie Navarro (Rop Baca/Llea)
Olivia Naveh (Hebrew)
Soeun Neat (Instructional Asst)
Kathryn Neighbor (Math/Title I)
Bazel Foster Nelson …     
Darryl Nelson (Track/Cross Country/…
Michelle Neves (Pe/Athletics)
Carole Newall (Spanish)   
Gerald Joseph Newall…     
Laura Newburgh (Math)
George Jackson Newcomb, …    
Edward Newton (Political Science)
Charles H. Newton (Social Studies/B…
Quynh Nguyen (Social Studies)
Edward Nicholes (Social Studies)
Edward Nichols (Soph…     
Sam Norris
Crockett Jones Norri…     
Michael Norton (English/Pacer/Journ…
Sarah Nowicki (Hebrew)
Jan Nyenhuis (Math Tutor)
May O'Connell
Mrs. L. L. O'Connell (English/Drama …
Fritz Ofner (Special Education) (Mvas)
Harriet Ogata (Rop Business & Compu…
Joanne O'Hara (Special Ed Technician)
William T. Olive
Jeff Olivero (Pe/Social Studies/Dri…
Reid Olmstead (Psychologist) (Idea)
Sally Olson
Bruce Orloff (Spanish) (Champs)
Mr. Ormsby (Driver Training)
Margarita Ortega (Parent Coordinator)
Gwendolyn Osgard (Newcomer Program/…
Sara Oswald
Jennifer Otaola (Pe/Athletics)
Clarence S. Overstreet J…    
Russell M. Oyler (Science/Aeronautics)
Kelly Pace-Franklin (English) (Lab)
Cindy Page (Avid/Ap Psych…    
Ronald "Scott" Page (Economics/Asb/…
Jarron Paige
Orphelia Paine
Dean Palmer (Instructional Aide)
Betty Palmer (Library Aide)
Terry Pang (Math) (Lab)
George Pappas (Psychology/World Aff…
Mr. Parish (Restaurant Occupations)
Jane Parker (Resource Teacher Chapt…
George Saunders Parry (P…    
James R. Pastoor (Math/Pe)    
Brene Patrick (Complex Manager/Comm…
Thomas Michael Patton (M…    
Ernest "Bud" Paulman (Math/Computers)
Bill Pearson (Science)
Gerald Frederick Pea…     
Andres Peeples (Kbt) (Lab)
Gina Pellegrin (Counselor)
Bertha Pendleton (Coordinator Of Co…
Claudia Penzcar (English/Esl)
Cesar Perez
Louie Perez (Security)
Joseph Perez (Social Studies) (Idea)
Richard A. Perkins (Art)
Ellen L. Perkins (English/Pe/Drill …
Lori Perrine (Math)
Lois L. Perry (Science)
Kristi Petersen (Business/Student S…
Allan Peterson (Social Studies/Esl)
Frances Pettit (Librarian)
Kazmer Pezdek (Art) (Idea)
Thuy Phung Phan (Attendance Clerk)
Uyen Phan (Attendance Clerk)
Patricia Phelan (Chapter 1, Resource)
Gene Phillips (Industrial Arts/Wood…
Richard Pilgrim (Math/Calculus)
Sylvia Pillado (School Clerk) (Lab)
Terry Pilling (Principal's Secretary)
James Pilling (Security Agent)
Tony Pina (Math/Computer …    
Pierre Pingitore (French/Latin/Fren…
Ethel Piper (Financial Clerk)
Joan Pippin (Counselor)   
Eileen Poole (English/Esl/Tutor)
Kathy Pope-Nieraeth (Special Ed)
Ida Porter
Miriam Helen Powell (Bus…    
Vera Powell (Pe/Peer Counseling/Vol…
Lyle Edward Praetz (…     
Bill Pratt
Charles Oliver Preec…     
Auntwanette Prendell (Clerk Typist)
Stephen Prendergast (English)
Sharon Preston (Word Processing/Mar…
Virginia Price (Financial Clerk)
Doris Price (Foreign Language)
Tony Prince (District Counselor)
Jean Pucci (Counselor)    
Darren Pyle (Champs)
German Quezada (Attendance) (Champs)
Mary Lou Quick (Spanish/Spanish Club)
Lois M. Quiett (Child Dev/Fam Studi…
Irene Quinata (Supervising Library Te…)
Annie Quinn (Special Education)
Cora Quinones (Attendance Clerk) (Dat…)
Lisa Quintana (Health Essentials) (CH…)
Danny Quizon (Career Technician)
Laura Radford (English)
Naomi Raffel (Math) (Idea)
Charles Raleigh (Vice Principal)
Mary Ramirez (Instructional Asst)
Juanita Ramirez-Edwards (Crawford C…
Michelle Ramsay
Willa Ramsey (Science/Math)
Ivory Randle (Instructional Aide)
Carol D. Rarden (Business Ed)
Lisa Ray (Foods/P. E. )
Michelle Raymond (Math) (Mvas)
Stefani Reagan (Math)
Paula Real (English/Multi-Level Eng…
Gerald E. Reckin (Counselor/Fine Ar…
Mary Redmond
Maria Rees (Instructional Asst)
Louis Regas (Math)
Elaine Reickhardt (Attendance Office)
Ramon R. Reid (Math/Bowling Club)
Arthur Reifman (School Psychologist)
Julie Marie Reinhardt (S…    
Arthur Reitman (School Psychologist)
Alan Reitman (Special Education) (Idea)
Sally Hayes Remington (C…    
Kathleen Renda (Network & Media)
Lothar Reuss (Foreign Language/Germ…
Karima Reyes (Champs)
Jesus Reyes (Grounds Supervisor)
Juan Reyez (Security)
Jose Reyna (Foreign Language)
Chris Rhone
Tara Richmond (English)
Joseph "William" Rieker …    
John Rivera (School Task Force Offi…
Dean T. Rizor (Industrial Arts/Wood…
Wesley Elwood Robb (…     
Kenneth G. Robbins (Math)
Jonathan Robell (Math) (Lab)
Monique Robertson (Principal) (Lab)
Richard W. Robinette (Music/Band Cl…
Karen Robinson (Esl/World History/S…
Doris Robison (Counselor/Scholarshi…
Gayla Robles (Asp/Rop/Accounting/Bu…
Craig Rocha (Vice Principal)
Luis Rodriguez (Social Studies/Elec…
Franklin Rogers
Jill Rogers (Esl/Newcomer)
Ollie Rogers (Librarian)
F. LaMar Rogers (Math/Computer Math…
Eric Romer (Social Studies)
James G. Romig (Industrial Arts/Pe/…
Michael Rood (Principal) (Champs)
Warren B. Rose (Testing …    
Wayne Rosenberger (Biology/Sc…   
Eli Thomas Ross (English)
Barry Roth (Auto Mechanics)
Mary Rowe (Counselor) (Idea)
Donna Rudford (Special Ed Tech)
Ralph Rudner (JROTC/Special Education)
Leighsah Ruiz (JROTC) (Champs)
Darrell W. Rumsey (Science/Biology/…
Ann Runge (School Site Ops Specialist)
Mary Sue Running (Special Education)
Joyce Ryder (Counselor)
Elsie B. Saba (Social Studies)
Anne Sada (Attendance Clerk)
Deborah Sadler (AVID:Eng 3-4/Ap Eng…
Rick Saiz (Mvas)
Eli Salazar (Counselor) (Idea/Lab)
Rachel Salazar (Set/510) (Lab/Idea)
Melanie Saldivar (Clerk)
Jeannette Salgado (Instructional As…
James T. Sams (P. E. /World History/B…
Eric Sams (Special Education)
Alberto Sanchez (Spanish) (Mvas)
Laila Sanchez (Special Education) (Mvas)
William W. Sandback (Pe/Baseball/Fo…
Janine Sanders (Administrative Assi…
Alice Sanders (Special Education Aide)
Deborah Sandler (English) (Lab)
Amy Sandlin (Special Education) (Idea)
Donna Sandusky
Mr. C. W. Sauer (Science)
Tuaau Savaiinaea (Math)
Ted Scales (Admin Intern)
Joseph Schanberger (Calcu…    
Mr. R. Scherer (Social Studies)
Joe Schmitt
Margaret Schmitten (Math) (Champs)
Gail Schnell (Math)
William Schroeder (Algebra Exp/Int. …
Ellen Schumacher (Ceramics 1-2/Desi…
George Schutte (Political Science)
Mazo "Florence" Perry Sc…    
Axel Schwarz (English) (Idea)
Doris P. Scoville (Foreign Language)
Elizabeth Scroggs (Business)
William Seager (Algebra/Physics)
Ronda Sedillo (Financial Secretary)
Cheryl Seelos (Staff Development/Pe…
Marcia Seevers (Special Education A…
Pandra Selivanov
Mrs. Sellness (Secretary)
Helen E. Selness (Credit…    
Sheikh Shabaab (Crawford Comm. Conn. )
John Shannon (Idea)
Bruce Sharp (Social Studies) (Idea)
Judith Sharp (Social Studies/Histor…
Wiley Freeman Shaver…     
Toni Shaw (Attendance) (Champs)
Timothy Shaw (Counselor) (Champs)
Dr. Nancy Shelbourne (Principal)
Gale W. Sheldon (Social …    
Harry Shelton (Science/Athletics)
Dr. Leonard Sherr (Vice-Principal)
Josie Shimmin (Sis Tech/Front Office)
Chris Short (Junior Credits Clerk)
David Shrin (Math)
Duenise Shute (Music/Social Studies)
Axel Shwarz (English)
Sally Sick (Registrar)
Fred Sickler
Robert Silberbauer (English/History…
Angelica Silva (Special Education) (Lab)
Mr. R. G. Simerly (English)
Connie Simmonds (English)
Megan Simon (Science) (Idea)
Robin Simpson
Nancy Skirvin (Attendance)
Emmett Everett Skirv…     
Anita Slobig (Choir)
Amy Smit (Special Education (Idea)
Jerry Smith (Cafeteria)
Mary Smith (English)
Marilyn Smith (Business)
Richard Smith (Electronics/Woodwork…
Janet C. Smith (English)
Johene Smith (Financial Clerk)
Amy Smith (Media Technician)
Vera Smith (Pe/Stir-Ups Sponsor)
Milton Smith (Social Studies)
Frank Porter Smith (…     
Ernest Smith (Vice Principal)
Adam Snider (Library Media Tech--No…
Fern E. Snyder (English)
John Snyder (Visiting Teacher)
Paul Sodeman (P. E. )
Malika Som (Guidance Aide)
Donna Somerville (Resource Specialist)
Bruce Soukbandith (English/Esl/Soci…
John Spiegel (Principal/Science) (Idea)
Thelma U. Sprague (English)
Joyce Sprowls McLean (Bus…    
Cindi Standler (Registration) (Lab)
Alice Staninger (Drill Team Advisor)
Tom Staninger (English/Athletics)
Mary Anne Stanko (Esl)
Crystal Starr (Science) (Idea)
Ferne C. Steck (Home Economics)
Grace Stell
Larry Stell (German/Science)
Keith E. Stephens (Fine Arts/Indust…
Daniel R. Stern (English)
Dottie Steverson (Rop/Business/Comp…
Joan Stewart (Vice Principal)
Howard Stofer (Vice Principal)
Jan Stollenwerk (Nurse)
Scott Strandberg (History) (Lab)
Tamiko Stratton (English/Public Spe…
Charles Stromberg (Art)
George Strong (Sea/5) (Idea)
Jeffrey Sugar
Jan Sullivan (Financial Clerk)
Maureen Sullivan (Science)
Elmer Leonard Summersgil…    
Marilyn Sundin (English/History/Math)
Lisa Sundry (English Intern)
Robert Swan (Math)
Alan Tabiendo (History) (Idea)
Morley F. "Ted" Tadman (…    
Joseph Tafoya (Attendance Coordinat…
Edith Takeshita (Instructional Aide)
Laura Tamkin (Attendance Secretary)
Marc Tatar (Science)
David Taylor (Idea)
Wanda Renee Taylor
Robert Taylor (Grounds Supervisor)
Mrs. Taylor (Secretary)
Albert Tepper (English)
Alicia Terrell (Drama/English) (Lab)
Kristin Thomas (Lab)
Paul Thomas (English 1-2, 9th/Desig…
Leonard Thomas (Math/Science)
Linford Thomas (Vice Principal)
Anna "Melba" Taylor Thom…    
Harriet Thompson (Drama/English)
Susan Thompson (English) (Mvas)
Eunice M. Thompson (Head Of Music D…
Peggy Thompson (Insurance Careers/A…
Faye D. Thompson (Pe/Badminton/Soft…
Tami Thoro
John P. Thurman
Lois C. Tidwell (Senior …    
Georgia Tillery (Special Ed Aide)
Alta Toler (Financial Clerk)
Cheri Tomboc-Browlie (Librarian)
Michael Tompkins
Jonathan Ton (English/Esl/Genre Stu…
Gerald Eldridge Tooze (P…    
Arthur Torres (Math/Science Tutor) (Idea)
Sharon Torrez (Instructional Aide)
Hai Tran (History)
Tri Tran (Math)
Tan Tran (Social Studies)
Elva Ruth Trower (Princi…    
Randy Tsuchiyama (Idea)
Ron Tsui (Math)
William R. Tucker (Clerical Procedu…
Samuel S. Turner (English…    
Ann Turner (Resource Specialist/Spe…
Jodi Uden (Special Education) (Mvas)
Patricia Ulloa-Mallett (Spanish)
Jo Dene C. Ulstad (P. E. /G. A. A. Trac…
Joni Unden (Special Education) (Idea)
William Urban (Vice Principal)
Linda Vadnais (Math) (Champs)
David W. Van Buskirk (En…    
Alexandra Van Heuvan (Com. Apps/Busi…
Mr. L. Van Tassel (Math)
Ellie Vandiver (Science/C. N. A. Heal…
Mrs. T. Vardell (English)
Yolanda Veazey (Senior Exhibition) (Lab)
Yolanda Veazy (Counselor) (Idea)
Susan Veisel (Science)
Aranda Veronica (Mvas)
Joseph Vieira (Foreign Language)
Filbert Vigil (Librarian)
Jean Vigneault (Math/Esl)
Alex Villalobos (Spanish/Asb)   
Effren Villanueva (Video) (Mvas)
Danielle Vincent-Griffith (Biology/…
Louise Vinluan (Spanish)
Robin Visconti (English)
Larry Visconti (Special Ed/Avid)
Ryan Vizier (Speech Therapist)
James Vlassis (Vice Principal/Esl/S…
Van Vo (Translator)
William Vogel (Asb Advisor)
Chris Voight (English)
Theresa "Terry" Kathleen…    
Nancy Vondracek (Reading Improvemen…
Tran Vu (Social Studies)
Mrs. M. Wade (Pe)
Alan Wager (Math)
Raymond D. Wagner (Socia…    
Raphael Walker (Subject?)
Anthony Waller
Terry Walsh (Counselor)
Thomas Walt (Principal)
Flora Birdena Walters (H…    
Viraj Ward (Esl) (Champs)
Richard Warner (Printmaking/Art/Pai…
Virginia Washburn (Esl)
Mark W. Waterbury (Scien…    
Christine Waters (Rop Office Clerk)
Ruth Brantley Webber (Math)    
Betty Weed (English/Esl)
Melvin Weisenberg (Biology/Science …
Rocio Weiss (Literacy Supervisor/Ad…
Jason Weiss (Math) (Idea)
Megan West (Mvas)
Katheryn Wester (Financial)
Paul Whitaker (Inst. Behavior Tech)
Marguerite Jeanette Whit…    
Ross White (Dean Of Students/Rop) (Ac…)
Donald Oric Whited (Math…    
Susan Whitley (Special Education Aide)
Bill Wible (Math)
Vermia Wiggins (Attendance Clerk)
Virginia T. L. Wilcoxson …    
Mary Wilcoxson (Vice Principal)
Cynthia Wilk (Special Education)
Elizabeth Wilkie (English)
Herman Williams (Mvas)
Barbara Williams (Political Science)
Camilla Williams (Set) (Idea)
Loren A. Willis (Math)
Faith Wilson (English/Theatre) (Champs)
Madelyn Wilson (Visiting Teacher)
Wanda Wiltse (Librarian)
Jonathan Winn (Ap/Pre Calculus) (Champs)
Karen Wisner (Employee Outreach/Car…
Agnes Mary "Trixie" Witkowski (Libr…
Joanne Witthaus (Administrative Ass…
Avery A. Wold (Science)
Michael Woldermariam (Math Advisor)
James Wolner (Special Ed)
Jacob Womack (English/Asb/Baseball)
Michelle Wong (Athletics/P. E. )
Santa Wood (Idea)
Barbett Wood (Crawford Comm. Conn. …
Carolyn Woodbury (Math Improvement/…
Frederick Woodhams (English)
Melissa A. Woods (Employer Ou…   
Marlene Wootten-Hughes (Attendance …
Keith Worthington (Senior Exhibition)
Luann Wright (Biology)
Michael Wright (Head Football Coach)
Paul Eugene Wright (…     
Xeng Yang (Social Studies/Math)
Glenn Yarwood (Special Education) (Idea)
Beverly Young (Counselor)
Lyall C. Young (Head -Language/Cou…
Jimie Yusuf (Instructional Assistant)
Lory Zaitlin (Teacher Assistant)
Mr. Lory Zatlin (Teacher Assistant)
John Zemick (Drivers Ed/Drivers Tra…
Cindy Zoltan (English/Drama) (Idea)   

To join this site click on your name above. If your name needs to be added please contact us.